WEB SEO

Web sitenizi ücretsiz olarak analiz ediyoruz.

Ücretsiz SEO Analizi

Web SEO

Web SEO Nedir - SEO - Google SEO - SEO Uzmanı - Web SEO Uzmanı - Web Optimizasyonu - Google SEO Uzmanı

Web SEO

WEB SEO NEDİR?

Web SEO: SEO çalışması arama motorları ve web sitesi sahipleri için yapılır. Arama motorlarının kriterlerine göre (arama motorlarının bizler için hazırlamış olduğu kaynaklar doğrultusunda) çalışmalar yaparak web sitelerini arama motorlarının standartlarına getirmektir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) olarak beliren kavram arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak, daha çok ziyaretçi almak ve satışları arttırmak için yapılır. Peki Web SEO nedir ve nasıl yapılmalıdır?

Öncelikle; Arama motorlarının SEO Araçlarını çok iyi kullanmak gerekmektedir. Bu araçları ezbere bilip her gün web sitenizin analizini yapmanız ve sonuçları iyi okumanız gerekmektedir. Bir sonraki iş planı kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Her arama motoru web sitelerini farklı algoritmalarla, farklı kriterlerle okuyup, inceleyip bir değer biçse de sonuçta ortalama olarak tümünün yapmaya çalıştığı şey, kaliteli web sitelerini, doğru içerik, görsel, video, haber içeren yani kısaca doğru bilgiyi üstlerde listeleyerek, en kısa sürede bulmamızı sağlamaktır. Web SEO, Arama Motorları Optimizasyonu, Başta Lider arama motoru Google olmak üzere, Yahoo, Bing, MSN gibi arama motorları için farklı teknikler kullanarak yapılır.

Web SEO Nasıl Yapılır?

Çok iyi bir Web SEO Uzmanı olmak için öncelikle çok iyi derecede ingilizce bilmek ve çok fazla makale okumak gerekmektedir. Okuyacağınız makaleleri seçerken arama motorları tarafından yayınlanan orijinal ingilizce metni okuyup, uygulayarak denemeler yapmak gerekir. Temel kavramları, temel teknikleri ve bu kaynakları nerede kullanmanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz. SEO çalışması çok kapsamlı, derin ve sonsuz bir çalışmadır. Bir kitap, bir sözlük alıp tüm kavramları ezberlemekle SEO Uzmanı olunmaz. Tecrübe, sabır, kararlılık, zekâ seviyesi, araştırmacı bir ruha sahip olmak SEO uzmanı olmak için gerekli özelliklerdir. Teknolojik yenilikleri takip etmek ve web analizlerini bu doğrultuda yapmak işin en önemli boyutudur.

SEO Danışmanlığı

Web SEO

WEB SEO UZMANI

Bir internet sitesi için SEO Çalışması yapan kişiye SEO uzmanı denir. Web sitesi optimize eden optimize edici web seo uzmanıdır. Kullanılan onlarca araç, web sitelerini incelemek ve optimize etmek için kullanılır. Bu araçlarla elde edilen neticenin çok iyi okunması ve sorunların listelenmesi gerekir. Öncelik sırası çok iyi belrlenmelidir. Kanayan yaraya pansuman yapmak değil, kangren olmadan kurtarmak gereken durumlar da olabilir. Hatalı tutum ve taktikler web sitelerinin sıralarındaki iyileşme yerine sıra kaybına neden olabilir. Bu yüzden profesyonel SEO ile çalışmanız ve işinizi riske atmamanız gerekir.

SEO ekip çalışmasıdır. Bu ekipte; SEO uzmanı lider kişi, metin yazarı (blog yazarı), teknik sorumlu (kodları, kaynakları ve altyapıyı kontrol eden kişi), PR (halkla ilişkiler sorumlusu), grafiker, web tasarım uzmanı, internet marketing uzmanı gibi kilit pozisyonlar vardır. Bu ekip koordineli bir şekilde günlük ve haftalık toplantılar ve iş planları, raporlama mantığıyla gerçek başarılara imza atan profesyonellerden oluşmalıdır.