SEO UZMANI

Web sitenizi ücretsiz olarak analiz ediyoruz.

Ücretsiz SEO Analizi

SEO Uzmanı

Google SEO Uzmanı - SEO Uzmanı - SEO Uzmanı Kimdir - SEO Çalışması Yapan Uzman Kişi

SEO Uzmanı

SEO UZMANI KİMDİR?

SEO Uzmanı, arama motorlarının çalışma mantığını çözmüş, optimizasyon yapacak derecede uzmanlaşmış kişidir. SEO (Search Engine Optimization) ya da arama motoru optimizasyonu anlamını taşır. SEO kelimesinin iki anlamı vardır. Birincisi: Optimizasyon işlemi (arama motoru optimizasyonu). İkincisi ise; Arama motoru optimizasyonunu icra eden kişi (arama motoru optimize edici) demektir. Yani günümüzde SEO ve SEO Uzmanı aynı anlamı taşır. Bir web sitesini optimize etmek; Arama motorlarının blog ve makalelerinde tarif edilen yönergelerine uyarak web sitesinin kalitesini arttırma çalışmasıdır. Her arama motorunun webmasterlar (SEO Uzmanları) için hazırlamış olduğu makalelerin yanısıra, webmaster araçları da mevcuttur. İyi bir SEO Uzmanı bu araçları adı gibi bilir, olumlu ve olumsuz gelişmeleri takip ederek, analizini yaptığı ve SEO çalışması başlatılan internet sitelerinin o anki değerini çok iyi takip edip ve okuyabilmelidir. İyi bir SEO Uzmanı yenilikçi, zeki ve kendini geliştirmeyi seven bir yapıda olmalıdır. SEO Uzmanı olmak için kurslara katılabilirsiniz, özel SEO dersleri alabilirsiniz ama bütün iş sizde bitiyor. Günde en az 14 saat bilgisayar başında analizler yapıp, web sitelerinin kalitesini iyileştirmek ve sıralamalarını yükseltmek sizce yeterli bir motivasyon kaynağı ise SEO Uzmanı olabilirsiniz. Bir ekibiniz yoksa, SEO Uzmanlığı aynı zamanda ileri düzey blog yazarlığı da gerektirmektedir.

SEO Uzmanı

SEO Uzmanı: Bir web sitesinin temel sorunlarını giderip, Google dostu bir web sitesi oluşturmak için çalışır. SEO Uzmanı'nın görevleri arasında hedef kelimelerin arama sonuçlarındaki sıralarını takip etmek. Yükseliş ve düşüş trendlerine göre yeni stratejiler belirlemek, web sitelerinin analiz, kontrol ve bakımını üstlenmek ve hataları düzeltmek gibi işlemleri kapsar. İyi bir SEO Uzmanı, optimizasyon çalışmasını üstlendiği web sitelerine ait raporları, haftalık, ya da aylık olarak sunmalıdır. SEO Uzmanı, Danışmanlık hizmeti de verebilir. Genellikle e-Ticaret siteleri için SEO danışmanlığı hizmetleri talep edilir. Çünkü çoğu hazır e-Ticaret sitesi paketi satın alan girişimciler, web sitelerini yeterince iyi kullanamazlar. SEO ayarları, site haritası ekleme, robots dosyasının hazırlanması, ürün girişlerinin profesyonel olarak yapılması gibi konularda yardım ederler.

SEO Danışmanlığı

SEO Uzmanı

SEO UZMANI KAVRAMI

SEO çalışması her proje için farklılıklar gösterir. Bu yüzden SEO Uzmanı, her proje için farklı çalışmalar yapmak durumundadır. SEO çalışmasına SEO analizi (web sitesinin analiz edilmesi) ile başlanır. Web sitesindeki hataların azaltılması ve bazı eksiklerin giderilmesi, yeni sayfaların eklenmesi, teknik çalışmaların yanı sıra içerikle ilgili konularda firmaya eksik yönlerin raporlanması ve web sitesinin ürün ve hizmetlerini en iyi şekilde anlatacak yeni bloglar, haberler, metinler ve resimlerle hızlı, sorunsuz ve kesintisiz olarak yayın hayatına devam etmesini sağlamak SEO Uzmanı'nın görevleri arasında yer alır.

SEO Uzmanı aynı zamanda iyi bir proje ekip lideri, planlamacı, strateji uzmanı olmalı ve bir proje için kaç kişilik bir ekibin çalışacağı, kaç saat mesai harcanacağı vs. gibi konularda SEO hizmeti ya da SEO danışmanlığı alan firmaya raporlamayı bu yönde yapabilmelidir. Gerçek başarı; tüm ekibi yönlendiren SEO Uzmanı ile, titiz analizler, planlama ve raporlama çalışmalarıyla birlikte yürütülen SEO kampanyalarıyla olur. SEO tek kişilik bir çalışma değil, bir ekip işidir. Başarılı ve isminden söz edilir bir SEO Uzmanı olmak, Markalaşmak için; Yasal ve etik yollarla gerçek başarıyı yakalamak, Hacklink, Anti SEO gibi yollarla yakalanan geçici iyileşmeler peşinde koşmamak ve büyük hedefler peşinde koşmak gerekir. Küçük paralar ve küçük hesaplar peşinde koşarsanız aranan bir SEO Uzmanı olamazsınız.