SEO OPTİMİZASYONU

Web sitenizi ücretsiz olarak analiz ediyoruz.

Ücretsiz SEO Analizi

SEO Optimizasyonu

SEO Optimizasyonu - SEO Optimizasyonu Nedir - SEO - SEO Uzmanı - Web Optimizasyonu - Google Optimizasyonu

SEO Optimizasyonu

SEO OPTİMİZASYONU NEDİR?

SEO Optimizasyonu, web sitelerini optimize ederek iyileştirme çalışamasıdır. Optimizasyon çalışması analizler yapılarak başlar. Google kriterlerine uygun olarak yapılan optimasyon işlemi olarak tanımlanabilir. Google tüm dünya tarafından benimsenmiş en hızlı, en güvenilir ve bize en fazla olanak sağlayan arama motoru olarak en çok kullanılan arama motoru olduğu için SEO Optimizasyonu yaparken özellikle Google blog ve makalelerinde yer alan bilgiler doğrultusunda çalışmalar yapmak yeterli olacaktır. Dünya genelinde % 80 civarında, Türkiye genelinde ise; % 95 civarında kullanıcısıyla lider konumda olan Google arama motoru için SEO Optimizasyonu yapmak Google'ın hazırlamış olduğu kaynaklar doğrultusunda çalışmalar yaparak web sitelerini arama motorlarının standartlarına getirmek gerekmektedir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) olarak beliren kavram, Google'ın dünyaca kabul edilen liderliğiyle Google Optimizasyonu adını almıştır. Peki SEO Optimizasyonu nedir ve nasıl yapılmalıdır? SEO Optimizasyonu araçlarını tanımak ve tümünü kullanmamız gerekmektedir. Bu araçları ileri düzeyde bilip, belirli periyotlarla web sitelerini analiz ederek, ortaya çıkan sonuçları tekrar tekrar değerlendirmemiz gerekir. Web sitemizi iyi bir sıraya getirmek için, SEO Optimizasyonu çalışmalarının neticelerini sürekli değerlendirip, yeni çalışmalarda kullanmak üzere yeni taktikler belirlemek gerekir.

SEO Optimizasyonu

SEO Uzmanı olarak öncelikle yeni başlayanlar için bazı ipuçlarını vermek gerekiyor. SEO optimizasyonu yapmak veya iyi bir SEO Uzmanı olmak için öncelikle ileri düzey ingilizce bilgisi ve yeterli miktarda makale ve blog okumanız gerekmektedir. Okuyacağınız makaleleri seçerken arama motorları tarafından yayınlanan İngilizce metni okuyup, uygulayarak denemeler yapmalısınız. Temel kavramları bilmeli, API, AMP, Page Speed, Tag Manager, Backlink vs. kavramları ve bu kaynakları nerede ve nasıl kullanmanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz. SEO çalışması çok kapsamlı bir iştir, bir kitap veya sözlük alıp ezberlemekle SEO Uzmanı olunmaz. Tecrübe, sabır, kararlılık, zekâ seviyesi, araştırmacı bir kişilik SEO Uzmanı olmak için gerekli özelliklerdir. Google tarafından açıklanan yenilikleri takip etmelisiniz.

SEO Danışmanlığı

SEO Optimizasyonu

SEO OPTİMİZASYONU NASIL YAPILIR?

SEO Optimizasyonu Araçları, SEO Çalışması için gerekli olan platformlardır. Google'ın sunduğu ücretsiz araçları kullanarak web sitemize SEO analizi yaparak optimize edebilir, sıralamalardaki konumumuzu iyileştirebiliriz. Google Search Console, SEO analizleri için önemli bir araçtır. Diğer bir araç: Google Analytics'tir. Web sitesinin detaylı analizlerini yapabileceğimiz, ziyaretçi trendlerini, hangi kelimelerle web sitemizin daha çok ziyaretçi aldığı, hangi ülke ve şehirlerden ziyaretçi aldığımız, web sitesinde geçirilen ortalama süre, ziyaretçilerin geri dönüş oranları, hemen çıkma yüzdeleri gibi yüzlerce veri Optimizasyon yapacağımız web sitesinin genel verilerini anlamada bizlere yardımcı olur.

Diğer SEO Optimizasyon araçları: Google Site Speed, Google Trendler, Google Developers, Google Adwords, Mobil Uyumluluk Testi, Google My Business, Google Support olarak özetlenebilir. Google, bu araçlara ek olarak onlarca yardımcı aracı, kaliteli web siteleri üretmek ve optimize etmek için bizlere ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu platformların amacı web sitelerindeki kaliteyi arttırmak, kullanıcıyla dost, hızlı ve güvenilir arama sonuçlarına ulaşmamızı sağlamaktır.