SEO ÇALIŞMASI

Web sitenizi ücretsiz olarak analiz ediyoruz.

Ücretsiz SEO Analizi

SEO Çalışması

SEO Çalışması - SEO Çalışması Nedir - SEO çalışması Nasıl Yapılmalıdır - SEO - Google SEO - SEO Uzmanı

SEO Çalışması

SEO ÇALIŞMASI

SEO çalışmasına başlarken Google kriterlerine uygun olarak yapılan optimasyon işlemi olarak tanımlanabilir. Dünya lideri Google tüm dünya tarafından benimsenmiş en hızlı, en güvenilir ve bize en fazla olanak sağlayan arama motoru olarak en çok kullanılan arama motoru olduğu için arama motoru optimizasyonu yaparken SEO Çalışması yapmak yeterli olacaktır. Dünya genelinde % 80 civarında, Türkiye genelinde ise; % 95 civarında kullanıcısıyla lider konumda olan Google arama motoru için optimizasyon yapmak, diğer arama motorlarının kriterlerine göre değil, Google'ın bizler için hazırlamış olduğu kaynaklar doğrultusunda çalışmalar yaparak web sitelerini Google standartlarına getirmek gerekmektedir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) olarak beliren kavram, Google'ın dünyaca kabul edilen liderliğiyle SEO Çalışması adını almıştır. Peki SEO Çalışması nedir ve nasıl yapılmalıdır? SEO Çalışması Araçlarını tanımak ve eksiksiz kullanmak gerekmektedir. Bu araçları ezbere bilip belirli periyotlarla web sitelerini analiz ederek, ortaya çıkan sonuçları iyi okumanız gerekir. Web sitenizi iyi bir sıralamaya getirmek için, çalışmaların neticelerini sürekli değerlendirip, yeni çalışmalarda kullanmak üzere strateji belirlemek gerekmektedir.

SEO Çalışması

Google SEO çalışması yapmak veya iyi bir Google SEO olmak için öncelikle çok iyi derecede ingilizce bilmeniz ve çok fazla makale okumanız gerekmektedir. Okuyacağınız makaleleri seçerken Google tarafından yayınlanan orijinal metni okuyup, uygulayarak denemeler yapmalısınız. Temel kavramları bilmeli, API, AMP, Page Speed, Tag Manager, Backlink vs. kavramları ve bu kaynakları nerede ve nasıl kullanmanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz. SEO çalışması çok kapsamlı bir iştir, tek bir kitap veya sözlük alıp tüm kavramları ezberlemekle değil, tecrübe, sabır, kararlılık, zekâ seviyesi, araştırmacı yönleriniz Google SEO olmanız için gerekli özelliklerdir. Google tarafından açıklanan yenilikleri takip etmelisiniz.

SEO Danışmanlığı

SEO Çalışması

SEO ÇALIŞMASI NASIL YAPILIR?

SEO Çalışması yaparken Google araçlarını kullanmalıyız. Google Search Console, SEO analizleri için önemli bir araçtır. Diğer bir araç: Google Analytics'tir. Web sitesinin detaylı analizlerini yapabileceğimiz, ziyaretçi trendlerini, hangi kelimelerle web sitemizin daha çok ziyaretçi aldığı, hangi ülke ve şehirlerden ziyaretçi aldığımız, web sitesinde geçirilen ortalama süre, ziyaretçilerin geri dönüş oranları, hemen çıkma yüzdeleri gibi yüzlerce veri Optimizasyon yapacağımız web sitesinin genel verilerini anlamada bizlere yardımcı olur, SEO çalışması için altın yumurtlayan tavuk gibidir.

Diğer Google Optimizasyon araçları: Google Site Speed, Google Trendler, Google Developers, Google Adwords, Mobil Uyumluluk Testi, Google My Business, Google Support olarak özetlenebilir. Google, bu araçlara ek olarak onlarca yardımcı aracı, kaliteli web siteleri üretmek ve optimize etmek için bizlere ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu yazılımların amacı kaliteyi arttırmak, kullanıcıyla dost, hızlı ve güvenilir arama sonuçlarına bizlerin ulaşmasını sağlamaktır.