SEO ANALİZİ

Web sitenizi ücretsiz olarak analiz ediyoruz.

Ücretsiz SEO Analizi

SEO Analizi

Web Analizi - SEO - SEO Analizi - SEO Analizi Nedir - SEO Uzmanı - Website Analizi - Google SEO - Google Web Analizi

SEO Analizi

SEO ANALİZİ

SEO Analizi, SEO çalışmasına başlarken Google kriterlerine uygun olarak yapılan dedektifliktir.

SEO analizi iki yönlüdür. Birincisi: Site içi sorunların incelenmesi (On Page SEO). İkincisi: Site dışı (Off Page SEO) analizleridir. Profesyonel SEO her iki analizi de çok iyi derecede yapabilecek, sonuçları değerlendirebilecek rakiplerinize fark atacak düzeyde kapasiteye ve kabiliyete sahip olmalıdır. Arama motoru optimizasyonu, Web SEO analizi ile başlar. Analizler site içinde: Web sitesinin tüm verileri incelenir. Altyapı analizi (Server, kodlama, veritabanı, yazılım), hız, kırık linkler, resimler, içerik analizi, H1 tagları, heading etiket hataları, Meta Tagları, Alt ve Title tagları, JS, CSS dosyalarının analizi vs. tüm veriler toplanır. Toplanan veriler doğrultusunda çalışma planı yapılır. Optimizasyonun amacı web sitelerini Google standartlarına getirmektir. Google Araçlarını kullanarak analiz yapmak genel olarak yeterlidir. Bu araçların yanısıra W3.org, Alexa, Who.is verilerini de dikkatlice okumak, ek yazılımlar kullanmak gerekir. Bu yazılımlardan en popüler ve en güvenilir olanları MOZ ve Ahrefs'tir. İkinci SEO analizi olan rakip analizi bu yazılımlar sayesinde adeta bir hastanın rontgenini çeker gibi SEO çalışması yaptığınız web sitesini ve rakiplerinizin web sitelerini yan yana koyup değerlendirmenize olanak sağlar.

SEO Analizi Nedir?

SEO analizi derin bir analizdir. Sadece kendimize ya da müşterimize ait web sitesinin analiz edilmesi değil, rakiplerin de analiz edilmesi gerekir. Hangi platformlarda yer alıyorlar? Kaç tane backlink almışlar? Sosyal medyayı etkin kullanıyorlar mı? Hangi Sosyal Medya paylaşım sitelerini ne kadar kullanıyorlar ve kaçar tane paylaşımda bulunmuşlar? Bütün verilerin toplanıp analiz edilmesiyle gerçek başarı mümkündür. Sadece site içi analiz kesinlikle yetersiz kalacaktır. internet marketing çalışmalarının son yıllarda ivme kazanmasıyla birlikte ülkemizde web sitesi olan kurumsal firmaların çoğu SEO uzmanı kiralamaktadır. Rekabetin yüksek olduğu alanlarda SEO çalışmasını rakiplerin çalışmalarına paralel olarak yürütmezsek başarılı olamayız.

SEO Danışmanlığı

SEO Analizi

WEBSITE ANALİZİ

Arama motoru optimizasyonu çalışmasına başlarken, web sitesinin tüm değerleri incelenir. Altyapısı (Server ve kodlama, veritabanı, oluşturulan platform), kodlaması, hızı, kırık linkleri, resimleri, metinleri, JS, CSS dosyaları vs. tüm veriler toplanır. Toplanan veriler ışığında iş planı yapılır. SEO çalışma planı öncelik arz eden konulardan başlayıp, en dibe kadar gitmelidir. Öncelik sırasını karıştırmak zaman kaybına neden olabilir. Optimizasyonun amacı web sitelerini Google standartlarına getirmek, hatasız, işlevsel, hızlı ve güvenilir siteler inşa etmektir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) yapmak için önce web sitesi eksiksiz analiz edilmelidir.

Google Optimizasyonu Araçlarını kullanarak analiz yapmak genel olarak yeterlidir. Bu araçları kullanarak belirli periyotlarla web sitelerini analiz ederek, her defasında daha iyi bir konuma getirmek için yapılan SEO analizi sürekli yapılmalıdır. Web sitenizi iyi bir sıralamaya getirmek için, çalışmaların sonuçlarını değerlendirip, yeni çalışmalarda kullanmak üzere hedefler belirlemek gerekmektedir. Bu araçların yetersiz kalacağı durumlar olabilir. Özellikle, Anti SEO yapılmış web sitelerine derin analizler yapmak gerektiğinde yardımcı araçlar kullanılmalıdır.