GOOGLE SEO

Web sitenizi ücretsiz olarak analiz ediyoruz.

Ücretsiz SEO Analizi

Google SEO

Google SEO Nedir - SEO - Google SEO - SEO Uzmanı - Google SEO Uzmanı - Google Optimizasyonu - Google SEO Araçları

Google SEO

GOOGLE SEO NEDİR?

Google SEO, SEO çalışmasına başlarken ilk kaynak ve tek hedef olarak Google yönergelerine uymak olarak açıklanabilir. Dünya lideri ve dünya devi Google tüm dünya insanları tarafından benimsenmiş en hızlı, en güvenilir ve bize en fazla olanak sağlayan arama motoru olarak en çok kullanılan arama motorudur. Dünya genelinde % 80 civarında, Türkiye genelinde ise; % 95 civarında kullanıcısıyla tartışmasız lider konumdadır. Yıllık kârlılık ve şirketin sahip olduğu öz sermaye ile de Microsoft'tan sonra ikinci sıradadır. Hal böyle olunca diğer arama motorlarının kriterlerine göre değil, Google'ın bizler için hazırlamış olduğu kaynaklar doğrultusunda çalışmalar yaparak web sitelerini Google standartlarına getirmemiz gerekmektedir. İlk başlarda arama motoru optimizasyonu (SEO) olarak beliren kavram, Google'ın tüm dünyada kabul gören liderliğiyle Google SEO adını almıştır. Peki Google SEO nedir ve nasıl yapılmalıdır? Öncelikle; aşağıda tanımları yapılan Google SEO Araçlarını çok iyi tanımak ve kullanmak gerekmektedir. Bu araçları kabaca bilmek değil, ezbere bilip her gün web sitenizin analizini yapmanız ve sonuçları iyi okumanız gerekmektedir. Bir sonraki iş planı kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Yani web sitenizi sektörünüzün lideri yapmak istiyorsanız sürekli ama sürekli eski çalışmalarınızın neticelerini ölçerek, yeni çalışmalarınızda kullanmak üzere yeni stratejiler belirlemelisiniz.

Google SEO Nasıl Yapılır?

Google SEO Uzmanı olarak öncelikle yeni başlayanlar için bazı ipuçlarını vermek gerekiyor. Google SEO çalışması yapmak veya iyi bir Google SEO olmak için öncelikle çok iyi derecede ingilizce bilmeniz ve çok fazla makale okumanız gerekmektedir. Okuyacağınız makaleleri seçerken Google tarafından yayınlanan orijinal metni okuyup, uygulayarak denemeler yapmalısınız. Temel kavramları bilmeli, API, AMP, Page Speed, Tag Manager, Backlink vs. kavramları ve bu kaynakları nerede ve nasıl kullanmanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz. SEO çalışması çok kapsamlı bir iştir, tek bir kitap veya sözlük alıp tüm kavramları ezberlemekle değil, tecrübe, sabır, kararlılık, zekâ seviyesi, araştırmacı yönleriniz Google SEO olmanız için gerekli özelliklerdir. Google tarafından açıklanan yenilikleri takip etmelisiniz.

SEO Danışmanlığı

Google SEO

GOOGLE SEO ARAÇLARI

Google SEO Araçları, SEO Çalışması yaparken baş kılavuzumuz olmalıdır. Yardımcı araçlar kullansak da mutlaka Google'ın bizler için sunduğu imkanları sonuna kadar kullanıp, başka çare bulamazsak diğer araçları kullanmalıyız. Öncelikle Google Search Console, eski adıyla Webmaster Tools SEO analizleri için olmazsa olmazlardandır. Diğer bir araç ise; Google Analytics'tir. Web sitemizin detaylı analizlerini yapabileceğimiz, ziyaretçi trendlerini, hangi kelimelerle web sitemizin daha çok ziyaretçi aldığı, hangi ülke ve şehirlerden ziyaretçi aldığımız, web sitesinde geçirilen ortalama süre, ziyaretçilerin geri dönüş oranları, hemen çıkma yüzdeleri gibi yüzlerce veri incelenmek ve kalitemizi arttırmak için sürprizlerle bizleri bekliyor olacak. Diğer araçlar ise; Google Site Speed, Google Trendler, Google Developers, Google Adwords, Mobil Uyumluluk Testi, Google My Business, Google Support, Blogger, YouTube, Google Plus, Google Maps, Google Play, Google Translate, Google News olarak kısaca özetlenebilir. Bunlar gibi onlarca araç web sitelerini incelememiz ve optimize etmemiz için mutlaka sık sık kullandığımız araçlar olmalıdır.